Bamboo Rafting Yarışı2018-05-15T10:26:39+00:00

Strateji, planlama, yardımlaşma gibi birlikte çalışma ile daha iyi sonuç elde edilebilecek birçok prensibin aynı noktada birleştiği bir faaliyettir Sal Macerası. Takımlar kendilerine verilen şişme tüpler, ipler, ağaçlar vs. malzemelerle kendi aralarında tartışarak ve planlayarak en sağlam ve güvenli salı yapmaya koyulurlar.

Sallar yapılırken parçalar doğru yerlere getirilmeli ve bağlantıları düzgün bir şekilde yapılmalıdır. Ayrıca her ekip sallarına yine kendi tasarladıkları bayraklarını dikerek takımlarının belirleyici özelliklerini ve karakterlerini mücadelelerine yansıtırlar. Bu çalışmalar, faaliyetin planlama, beceri ve yapım aşamasıdır. Sal Macerası aktivitesinin ikinci ve ıslak kısmı salları suya indirme aşamasıdır.

Ortaya çıkan sallar ile daha sonrasında ırmak, deniz veya gölde belirlenen parkurda tüm ekipler kendilerine verilen kürekler vasıtasıyla kendi yapmış oldukları sallarla yarışırlar. Kimin galip geleceğini hangi kıstas belirleyecektir? Birbirleriyle en uyumlu şekilde kürek çeken ekip mi? salını en doğru şekilde inşa etmiş olan ekip mi? yoksa her ikisi birden mi? ‘Raft Building’, düzgün planlama, yardımlaşma ve mücadele gerektiren yaratıcı ve aynı zamanda son derece eğlenceli ve etkili bir team building aktivitesidir.