Budapeşte Turu 3 Gece2018-05-15T10:26:41+00:00

 

Budapeşte Turu 3 Gece

01.Gün : İSTANBUL – BUDAPEŞTE
İstanbul Havalimanı gidiş terminalinde siz değerli misafirlerimizle buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından seçtiğimiz Havayolu ile Atatürk Havalimanından Budapeşte`ye hareket. Varışımız ardından Budapeşte şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Burcu, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı yürüyerek görülecek yerler arasındadır. Odaların alınmasından sonra Hotel lobi sinde yapılacak olan bilgilendirme buluşması. Rehberimiz, gezimiz hakkında ve gezi süresi boyunca faydalı olacak bilgileri bizimle paylaştıktan sonra serbest zaman. Akşam Budapeşte By Night (Yemek + Şarap) için buluşma.
Geceleme otelimizde.

02.Gün : BUDAPEŞTE
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Bugün tam günlük Esztergom & Visegrad & Szentendre gezisine gidiyoruz.
Ezstergom: Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi’nin merkezi olan Ezstergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Ezstergon Bazilikası ziyaret edilecektir. Aynı tepede bulunan ünlü Ezstergom Kalesi şu anda Ezstergom’un tarihini anlatan buluntular, freskler, haritalar, araç-gereçler ve silahların sergilendiği bir müzedir. Burada 16. ve 17.yy’lardaki Osmanlı hâkimiyetinden kalma izleri de görmek mümkündür. Kale ve Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir.
Visegrad: Esztergom’dan sonra Renaissance restorantta alınacak öğle yemeğinin ardından Tuna nehrinin en güzel manzaralarından biri VISEGRAD tepesinden seyredilecektir.
Szentendre: Sanatçılar kasabası olarak da bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeştelilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan’ın en çok turist çeken yerlerinden olan SZENTENDRE bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler, porselen – cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkân vardır. Turumuzu takiben akşam yemeğine kadar Rehberiniz şehirde serbest zaman bırakıyor. İsteyen misafirlerimiz Budapeşte’nin merkezini dolaşır ve alışveriş imkânından faydalanır. Akşam Tuna Nehir turu için buluşuyoruz. Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri’nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içkilerinizin tadına bakarken en güzel fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

03.Gün : BUDAPEŞTE
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edilmesi durumunda Bratislava & Viyana turu organize edilebilir. Viyana’ya giderken yolumuzun üzerinde bulunan Bratislava’yı ziyaret ediyoruz. Bratislava şehir turu ardından Viyana’ya devam ediyoruz. Varışımız ardından Viyana panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlamento Binaları, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Geceleme otelimizde.

04.Gün : BUDAPEŞTE – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Ardından Özel otobüsümüz  ile havaalanına transfer ve seçtiğimiz  Havayolları ile İstanbul’a uçuş. Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

PROGRAM DETAYLARI

 • İstanbul- Budapeşte / Budapeşte – İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedelleri
 • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
 • Budapeşte de 3 gece Oda Kahvaltı konaklama
 • Tur seçenekleri; Esztergom & Visegrad & Szentendre, Tuna Nehir turu, Çigan Gecesi, Viyana
 • Rehber eşliğinde gece turları
 • Budapeşte tüm şehir turları
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

EKSTRA HİZMETLER

 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
 • Seyahat Sigortası (10 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 20 Euro`dur.)
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Öğle ve Akşam yemekleri, (Yemekler Rehberiniz tavsiyesi ile damak tadımıza en uygun yerlerde alınabilir.)
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri