Budapeşte ve Viyana Turu 4 Gece2018-05-15T10:26:40+00:00

 

Budapeşte ve Viyana Turu 4 Gece

01.Gün : ANTALYA – BUDAPEŞTE
Antalya Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşma Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından seçtiğiniz Havayolu ile Atatürk Havalimanından Budapeşte`ye hareket. Varışımız ardından Budapeşte şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Burcu, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı yürüyerek görülecek yerler arasındadır. Odaların alınmasından sonra Hotel lobi sinde yapılacak olan bilgilendirme buluşması. Rehberimiz, gezimiz hakkında ve gezi süresi boyunca faydalı olacak bilgileri bizimle paylaştıktan sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

02.Gün : BUDAPEŞTE
Sabah kahvaltı sonrası tam günlük Esztergom & Visegrad & Szentendre gezisi için buluşuyoruz.
Ezstergon: Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi’nin merkezidir. Ezstergon’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Ezstergon Bazilikası ziyaret edilecektir. Aynı tepede bulunan ünlü Ezstergon Kalesi şu anda Ezstergon’un tarihini anlatan buluntular, freskler, haritalar, araç-gereçler ve silahların sergilendiği bir müzedir. Burada 16. ve 17.yy’lardaki Osmanlı hâkimiyetinden kalma izleri de görmek mümkündür. Kale ve Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir.
Visegrad: Esztergon’dan sonra Tuna nehrinin en güzel manzaralarından biri VISEGRAD tepesinden seyredilecektir.
Szentendre: Sanatçılar kasabası olarak da bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeştelilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan’ın en çok turist çeken yerlerinden olan SZENTENDRE bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

03.Gün : BUDAPEŞTE – VİYANA
Sabah kahvaltısı ardından Viyana’ya transfer. Viyana’ya giderken yolumuzun üzerinde bulunan Bratislava’yı ziyaret ediyoruz. Bratislava şehir turunun ardından serbest zaman veriyoruz ve Viyana’ya devam ediyoruz. Varışımız ardından Viyana panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlamento Binaları, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Grinzing Meyhanelerinde akşam yemeği Kahlenberg tepesinden fotoğraf molası için özel aracımızla transfer ve takibinde otele dönüş.  Geceleme otelimizde.

04.Gün : VİYANA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman ve saat 11:30 da Viyana ormanları turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Viyana’ya yaklaşık 20 km uzaklıktaki Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan  Seegrotte’ye gidiyoruz. Seegrotte olarak adlandırılan Avrupa’nın en büyük Mağaralarından birinin içinde bulunan yeraltı gölünü görüp, göldeki küçük botlarla göl çevresinde gezinti yapacağız. Geçmişte kireç ocağı olarak açılmış ve bir patlama sonucu, yer altındaki sularının madeni doldurması sonucunda büyük bir yeraltı gölü oluşmuştur. Geçmişte inşa edilmiş demir yolunu takip ederek dar tünellerden  yerin 79 metre kadaraltına  iniliyor. Tüneller zaman zaman geniş odacıklara açılıyor. Bu odacıklar atları bağladıkları ahır, toplantı mekanı, şapel ve fabrika olarak kullanılmış. II. Dünya Savaşında Naziler burada jet üretmeye çalışmışlar. Bu fabrika ilk jet fabrikası olarak tarihe geçmiş. Fabrika  ve o döneme ait jet üretim parçaları hala aynı yerde korunmakta. Savaş sırasında yetiştirilemeyen jetler ancak savaşın sonunda hazır hale getirilmiş. Seegrotte’ya gidip tekne turu yapıyoruz, takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG Av Köşkünü (Avusturya – Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera’nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yer) faciada adı geçen kişilerin portreleri ve eşyalarını görüp rehberimiz tarafından bilgi alıyoruz. Turumuzun sonunda otelimize geçmeden önce Schönbrunn sarayını ziyaret edeceğiz.

05.Gün : VİYANA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Ardından Özel otobüsümüz ile havaalanına transfer ve seçtiğiniz Havayolları ile Antalya’ya uçuş. Havalimanına varış ve Alanya Postanesi önüne transferin ardından turumuzun sonu.

PROGRAM DETAYLARI

 • İstanbul – Budapeşte / Viyana – İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedelleri
 • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
 • Budapeşte’de 2 ve Viyana’da 2 gece Oda Kahvaltı konaklama
 • Tur seçenekleri; Esztergom & Visegrad & Szentendre Turu, Bratislava Turu, Viyana Ormanları turu, Grinzin Meyhaneleri Turu
 • Budapeşte ve Viyana tüm şehir turları
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

EKSTRA HİZMETLER

 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
 • Seyahat Sigortası (10 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 20 Euro`dur.)
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Öğle ve Akşam yemekleri, (Yemekler Rehberiniz tavsiyesi ile damak tadımıza en uygun yerlerde alınabilir.)
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri