Doğa Yürüyüşü2018-05-15T10:26:39+00:00

Yürüyüş turumuzun başlangıç noktası MÖ 5. yüzyılda kurulmuş olan Selge antik kentidir. Toros dağlarının güney eteklerinde ulaşılması güç doğal korunaklı bir yerde bulunan Selge ye dar ve dik uçurumlardan geçerek ulaşılıyor. Yükseldikçe nefes kesici kanyon manzaralarını, ormanlarla örtülü vadiyi, kıvrılarak akan Köprüçay ırmağını ve karşıda Toka Dağı’nı hayranlıkla seyredeceksiniz.

Zerk köyünde başlayıp antik kentin tiyatrosu, agorası, Zeus ve Artemis tapınakları ve sarnıçlarının yanından geçen yürüyüş parkuru daha sonra bölge halkının Şeytan Kayalıkları ve Adam Kayalar olarak adlandırdığı ilginç kaya oluşumlarının arasında devam eder. Tarih, doğa ve maceranın iç içe olduğu bu yürüyüş katılımcıları hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak yeterince tatmin edecektir.

Bu yürüyüş rotasını ilginç kılan bir diğer özelliği tam olarak işaretli St.Paul rotasının içerisinden geçmesidir. Hz. İsa’nın havarilerinden Aziz Paul’un Hristiyanlığı yaymak amacıyla çıktığı Akdeniz yolculuğunda izlediği rota Aspendos’tan başlayan ve Selge antik kenti üzerinden Isparta Yalvaç’a kadar yaklaşık 500km’lik uzunluğu ile şu anda Likya Yolu’ndan sonra Türkiye’nin en uzun ikinci doğa yürüyüşü parkurudur. Yürüyüş yaptığımız Selge parkuru birçok yürüyüşçüye göre bu meşhur 500 km’lik Trekking rotasının en güzel manzaralarını sunmaktadır.