Orta Avrupa Budapeşte-Prag-Viyana 5 Gece2018-05-15T10:26:41+00:00

 

Orta Avrupa Budapeşte, Viyana ve Prag Turu 5 Gece

01.Gün : İSTANBUL – BUDAPEŞTE
İstanbul Havalimanı gidiş terminalinde siz değerli misafirlerimizle buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından seçtiğimiz Havayolu ile Atatürk Havalimanından Budapeşte`ye hareket. Varışımız ardından Budapeşte şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Burcu, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı yürüyerek görülecek yerler arasındadır. Odaların alınmasından sonra Hotel lobi sinde yapılacak olan bilgilendirme buluşması. Rehberimiz, gezimiz hakkında ve gezi süresi boyunca faydalı olacak bilgileri bizimle paylaştıktan sonra serbest zaman. Akşam isteyen misafirlerimiz Rehberleri eşliğinde Çigan Gecesine katılabilir. Geceleme otelimizde.

02.Gün : BUDAPEŞTE
Sabah kahvaltı sonrası tam günlük Esztergom & Visegrad & Szentendre gezisi için buluşuyoruz. Turumuzu takiben akşam yemeğine kadar Rehberiniz şehirde serbest zaman bırakıyor. İsteyen misafirlerimiz Budapeşte’nin merkezini dolaşır ve alışveriş imkânından faydalanır. Akşam misafirlerimiz ile Tuna Nehir turuna çıkıyoruz.. Geceleme otelimizde.

03.Gün : BUDAPEŞTE – VİYANA
Sabah kahvaltısı ardından Viyana’ya transfer. Viyana’ya giderken yolumuzun üzerinde bulunan Bratislava’yı ziyaret ediyoruz. Bratislava şehir turunun ardından serbest zaman veriyoruz ve Viyana’ya devam ediyoruz. Varışımız ardından Viyana panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlamento Binaları, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Grinzing Meyhanelerinde akşam yemeği için Restoran’a transfer ve takibinde otele dönüş.  Geceleme otelimizde.

04.Gün : VİYANA – PRAG
Sabah kahvaltısı ardından Prag’a transfer. Bugün Bohemya Bölgesi’nin (Çek Cumhuriyeti) güneyinde kalan güzeller güzeli Cesky Krumlov’u yol üzerinde ziyaret ediyoruz. Bohemya’nın incisi olarak da adlandırılan Cesky Krumlov, Prag’a 180 Km uzakta ve Avusturya sınırına yakın bir yerde. Cesky Krumlov ardından panoramik Prag şehir turu yapılacaktır. Şehir turumuz sırasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, Kutsal Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

05.Gün : PRAG
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Karlovy Vary turuna gidiyoruz. Karlovy Vary ilk bakışta sıradan bir şehir görüntüsünde olsa da neden ısrarla “Karlovy Vary’yi mutlaka görmelisin” denildiğini gittiğinizde anlıyorsunuz. Bu şehir de adını Kral Charles’tan yani Karl’dan alıyor; Karl’ın Banyosu. Nedenine gelince burası bir kaplıca şehri. Karl’ın bölgeyi görüp çok beğendikten sonra bir saray yaptırmasını takiben krala yakın diğer aristokrat ve üst düzey insanların da bölgeye yerleşmesi ve kaplıcaların dertlere şifa olması ile birlikte bölgenin popülaritesi artmıştır. Karlovy Vary günümüzde dünyanın en önemli sağlık ve kaplıca merkezi haline gelmiş. Tur sonrası serbest zaman isteyen misafirlerimiz akşam düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesi (yemekli, içkili müzikli eğlence) turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

06.Gün : PRAG – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Ardından Özel otobüsümüz  ile havaalanına transfer ve seçtiğimiz Havayolları ile İstanbul’a uçuş. Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

PROGRAM DETAYLARI

 • İstanbul- Budapeşte / Prag – İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedelleri
 • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
 • Budapeşte (2) – Viyana (1) – Prag (2) da 5 gece Oda Kahvaltı konaklama
 • Tur seçenekleri; Esztergom & Visegrad & Szentendre, Tuna Nehir turu, Bratislava, Karlovy Vary, Orta Çağ Gecesi
 • Rehber eşliğinde gece turları
 • Amsterdam tüm şehir turları
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

EKSTRA HİZMETLER

 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
 • Seyahat Sigortası (10 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 20 Euro`dur.)
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Öğle ve Akşam yemekleri, (Yemekler Rehberiniz tavsiyesi ile damak tadımıza en uygun yerlerde alınabilir.)
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri