Viyana Turu 3 Gece2018-05-15T10:26:41+00:00

 

Viyana Turu 3 Gece

01.Gün : İSTANBUL –  VİYANA
İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde siz değerli misafirlerimizle buluşma. Seçtiğimiz Havayolu ile bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Viyana’ya hareket. Viyana Schwechat Havalimanına varışın ardından özel otobüslerimiz ile şehir merkezine hareket ve panaromik şehir turu. Turumuzda Opera binası, Üniversite, Parlamento Binaları, Tiyatro, Prater, Hofburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

02.Gün : VİYANA 
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman ve saat 11:30 da Viyana ormanları turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Viyana’ya yaklaşık 20 km uzaklıktaki Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan  Seegrotte’ye gidiyoruz. Seegrotte olarak adlandırılan Avrupa’nın en büyük Mağaralarından birinin içinde bulunan yeraltı gölünü görüp, göldeki küçük botlarla göl çevresinde gezinti yapacağız. Geçmişte kireç ocağı olarak açılmış ve bir patlama sonucu, yer altındaki sularının madeni doldurması sonucunda büyük bir yeraltı gölü oluşmuştur. Geçmişte inşa edilmiş demir yolunu takip ederek dar tünellerden  yerin 79 metre kadaraltına  iniliyor. Tüneller zaman zaman geniş odacıklara açılıyor. Bu odacıklar atları bağladıkları ahır, toplantı mekanı, şapel ve fabrika olarak kullanılmış. II. Dünya Savaşında Naziler burada jet üretmeye çalışmışlar. Bu fabrika ilk jet fabrikası olarak tarihe geçmiş. Fabrika  ve o döneme ait jet üretim parçaları hala aynı yerde korunmakta. Savaş sırasında yetiştirilemeyen jetler ancak savaşın sonunda hazır hale getirilmiş. Seegrotte’ya gidip tekne turu yapıyoruz, takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur MAYERLİNG Av Köşkünü (Avusturya – Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera’nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yer) faciada adı geçen kişilerin portreleri ve eşyalarını görüp rehberimiz tarafından bilgi alıyoruz. Turumuzun sonunda otelimize geçmeden önce Schönbrunn sarayını ziyaret edeceğiz.

03.Gün : VİYANA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Tur lideri eşliğinde Viyana şehir merkezinde gezip, alışveriş yapabilir ve meşhur Sacher cafe de Sacher turtasının tadına bakabilirler. Akşam Grinzing Meyhaneleri Gala yemeğimiz için 17:00’da otelde buluşma ve hareket. İlk durağımız olan Kahlenberg’e çıkıp fotoğraf molası vereceğiz. Muhteşem Viyana manzarası eşliğinde unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz. Ardından Meşhur Viyana şnitzel yiyebileceğimiz ve yöresel şaraplar içebileceğimiz Grinzing Meyhanelerine gideceğiz. Gala yemeği sonrasında otele transfer ve Geceleme otelimizde.

04.Gün : VİYANA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Ardından Özel otobüsümüz ile Schwechat havaalanına transfer ve seçtiğimiz Havayolları ile İstanbul’a uçuş. Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

PROGRAM DETAYLARI

 • İstanbul – Viyana / Viyana – İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedelleri
 • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
 • Viyana da 3 gece Oda Kahvaltı konaklama
 • Tur seçenekleri; Viyana şehir turu, Viyana ormanları ve Grinzing meyhaneleri turu
 • Rehber eşliğinde gece turları
 • Amsterdam tüm şehir turları
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

EKSTRA HİZMETLER

 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
 • Seyahat Sigortası (10 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 20 Euro`dur.)
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Öğle ve Akşam yemekleri, (Yemekler Rehberiniz tavsiyesi ile damak tadımıza en uygun yerlerde alınabilir.)
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri